Nowy portal KNO – witamy!

Z przyjemnością witamy na naszym nowym portalu, którego celem jest wspieranie i upowszechnianie kształcenia na odległość. W najbliższym czasie zastąpi on naszą poprzednią stronę.

Portal składa się z trzech ważnych elementów:

• strony internetowej, na której publikowane są artykuły i aktualności związane e-edukacją,
  • repozytorium materiałów dydaktycznych, z których korzystać mogą placówki wdrażające kształcenie na odległość,
  • platformy edukacyjnej, która przeznaczona będzie do podnoszenia kompetencji nauczycieli w zakresie nauczania na odległość.

Niezmiernie ważne jest  dla nas nie tylko przedstawienie informacji i zasobów związanych z KNO, ale też stworzenie prężnie działającej społeczności ekspertów, dlatego serdecznie zachęcamy Państwa do jej współtworzenia. Czekamy na Państwa komentarze, wpisy na blogach, przykłady dobrych praktyk, propozycje artykułów – wszystko to będą mogli Państwo dodawać do naszej strony po założeniu konta użytkownika. Zapraszamy również do zgłaszania już teraz swoich kursów do repozytorium – dzięki umieszczeniu ich w naszej bazie będą mogli Państwo dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Już we wrześniu tego roku na portalu znajdą się również kursy przygotowane w ramach naszego projektu. Docelowo planujemy udostępnić 150 multimedialnych kursów e-learningowych do wybranych efektów kształcenia. Kursy będą adresowane do uczniów szkół zawodowych oraz do uczestników szkoleń realizowanych przez placówki kształcenia ustawicznego i praktycznego. Poza tym przedstawimy 25 multimedialnych kursów e-learningowych dla nauczycieli i innych odbiorców kształcenia na odległość.

Wszystkie artykuły i aktualności znajdujące się na poprzedniej stronie zostały przeniesione na nowy portal, zatem nadal będą mogli Państwo ze wszystkich materiałów zgromadzonych do tej pory.

Zapraszamy zatem do korzystania z nowego portalu http://kno.koweziu.edu.plczekamy na Państwa!

Portal powstał jako realizacja jednego z zadań projektu Model systemu wdrażania i upowszechniania kształcenia na odległość w uczeniu się przez całe życie