Konferencja „Nowe technologie i media społecznościowe w edukacji językowej”

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji „Nowe technologie i media społecznościowe w edukacji językowej”, która odbędzie sie 24 września 2012 roku w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.

• W jaki sposób szerokie zastosowanie technologii TIK zmienia edukację językową?
  • Jak połączyć atrakcyjność nowoczesnych technologii z celami procesu edukacyjnego?
  • Jakie są plusy i minusy wirtualnej nauki języków?
  • Jak podnieść i utrzymać jakość oraz poszerzyć zakres internetowych materiałów do nauczania i uczenia się?
  • W jaki sposób zwiększyć do maksimum potencjał technologii TIK na szczeblu szkolnictwa podstawowego, ponadpodstawowego oraz wyższego?
  • Jakich umiejętności TIK potrzebują obecnie nauczyciele i uczący się języków obcych?

W gronie ekspertów językowych, tłumaczy, nauczycieli, a także urzędników unijnych uczestnicy będą dyskutować o roli, jaką odgrywają nowe technologie w nauce języków obcych. Konferencja organizowana jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce, Urzędem Miasta st. Warszawy oraz Stowarzyszeniem Europejskich Instytutów Kultury (EUNIC) w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków. Partnerami konferencji są Narodowy Instytut Audiowizualny oraz Parlament Europejski Biuro Informacyjne w Polsce. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym ministra edukacji narodowej, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, rektora Uniwersytetu Warszawskiego oraz prezydenta miasta st. Warszawy.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Szczegóły można znaleźć na stronie organizatora: http://konferencje.frse.org.pl/edj2012