Tygodnie eTwinning

Program eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich. Od 24.09 do 10.10.2012 trwają Tygodnie eTwinning, podczas których można zapoznać się z działaniem programu, wziąć udział w warsztatach, a także nawiązać współpracę.

W ramach programu eTwinning uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. W tym roku w ramach Tygodni eTwinning organizowane są m.in. dni otwarte, warsztaty, loterie, a także konkursy tematyczne związane z projektami.

Szczegóły wydarzenia znaleźć można na stronie organizatora:  http://www.etwinning.pl/aktualnosci/tygodnie-etwinning-24-wrzesnia-10-pazdziernika