Relacja z pierwszych zjazdów szkolenia "Doskonalenie Kadry KNO"

We wrześniu 2012 odbyły się pierwsze zjazdy w ramach szkolenia "Doskonalenie Kadry KNO". Szkolenie jest częścią projektu "Model systemu wdrażania i upowszechniania kształcenia na odległość w uczeniu się przez całe życie", który realizowany jest przez przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. Przedstawiamy krótką relację z naszych spotkań.

Przygotowany dla uczestników cykl szkoleniowy obejmuje takie obszary jak: znajomość wykorzystywanych technologii (platforma Moodle), prowadzenie zajęć zdalnych, tworzenie zasobów dydaktycznych do kursów e-learninowych, organizacja i jakość kształcenia na odległość. Tematyka szkoleń została tak dobrana, aby uczestnicy po zakończeniu cyklu szkoleniowego potrafili, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii informacyjnych, nie tylko podnieść jakość zajęć dydaktycznych, ale wiedzieli także, jak skutecznie zorganizować KNO w placówce oświatowej.

W ramach pierwszego zjazdu zorganizowaliśmy dla naszych uczestników następujące warsztaty:

• Wprowadzenie do kształcenia na odległość
  • Obsługa platformy edukacyjnej Moodle
  • Tworzenie zasobów do e-kursów (dla nauczycieli)
  • Organizacja i zarządzanie procesem KNO w placówce oświatowej - aspekty prawne (dla kadry zarządzającej)
  • Obsługa platformy edukacyjnej Moodle – z perspektywy administratora
  • Praktyczne aspekty KNO w kształceniu zawodowym.

P9150020 mini

W pracowitych pierwszych zjazdach wzięło udział aż 300 nauczycieli, dyrektorów szkół i administratorów/informatyków. Aktywnie uczestniczyli w prowadzonych przez naszych ekspertów zajęciach, a także mieli okazję, by wymienić doświadczenia z Koleżankami i Kolegami z innych placówek edukacyjnych (zasadniczych szkół zawodowych, techników, centrów kształcenia praktycznego, centrów kształcenia ustawicznego, ośrodków dokształcania i doskonalenia zawodowego, szkół policealnych). Uczestnicy wynieśli zatem ze spotkania nie tylko solidną porcję wiedzy, ale także cenne kontakty, dzięki którym wdrażanie KNO w kolejnych placówkach może okazać się łatwiejsze i skuteczniejsze.

Wszystkim uczestnikom warsztatów dziękujemy za entuzjazm i włożoną pracę! Do zobaczenia na drugim zjeździe :-)

Obszerną fotorelację z pierwszych zjazdów można obejrzeć pod adresem https://www.facebook.com/media/set/?set=a.423165324411196.99095.121574867903578&;type=1&l=0145e07926