Szkolenia Pracownia 2.0

Narodowy Instytut Audiowizualny zaprasza nauczycieli wszystkich specjalności ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w cyklu szkoleń z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Już w połowie listopada rusza pierwsza tura szkoleń dla nauczycieli z wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji Pracownia 2.0. Do końca roku odbędą się trzy tury szkoleń: w Warszawie (16–17 listopada) i Wrocławiu (30 listopada–1 grudnia oraz 7–8 grudnia).

Po ukończeniu szkolenia nauczyciel:

• będzie wiedział jak znaleźć w sieci materiały przydatne w szkolnej pracy,
  • dowie się jak wykorzystywać poznane w czasie szkolenia narzędzia TIK w procesie kształcenia,
  • będzie umiał zaprojektować i przeprowadzić zajęcia, w czasie których wykorzystywane będą nowoczesne technologie i metody pracy.

Szczegóły na stronie organizatora: http://www.nina.gov.pl/edukacja/projekty-specjalne/pracownia-2-0

Jak założyć szkolny blog, jak ożywić fotocast i prowadzić szkolne radio? Czy YouTube i Vimeo mogą stanowić wartościowe źródło informacji? Jak tworzyć multimedialne prezentacje? I czy to wszystko może być przydatne w edukacji?