Relacja z drugich zjazdów szkolenia "Doskonalenie kadry KNO"

W październiku i listopadzie 2012 r. odbyły się drugie, końcowe zjazdy w ramach szkolenia "Doskonalenie Kadry KNO". Szkolenie jest częścią projektu "Model systemu wdrażania i upowszechniania kształcenia na odległość w uczeniu się przez całe życie", który realizowany jest przez przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. Przedstawiamy krótką relację z naszych spotkań.

Uczestnicy rozpoczęli szkolenie we wrześniu 2012 r., biorąc udział z zjeździe stacjonarnym (tu można przeczytać relację). W jego ramach zorganizowaliśmy dla naszych uczestników warsztaty związane m.in. z obsługą platformy edukacyjnej Moodle, tworzeniem zasobów do e-kursów, organizacją KNO w placówkach oświatowych i praktycznymi aspektami KNo w kształceniu zawodowym.
Podczas drugich zjazdów nauczyciele, dyrektorzy i administratorzy uczestniczyli w warsztatach podsumowujących cykl szkoleniowy:

• Tworzenie zasobów do e-kursów (nauczyciele),
  • Organizacja i zarządzanie KNO w placówce oświatowej,
  • Zapewnienie jakości w KNO (dyrektorzy),
  • E-nauczyciel - praktyka (nauczyciele),
  • Obsługa platformy edukacyjnej Moodle (administratorzy).

Drugie zjazdy były nie mniej pracowite niż pierwsze. Nasi uczestnicy, intensywnie pracując na warsztatach, mogli uzupełnić dotychczas zdobytą wiedzę i utrwalić ją. Była to też dobra okazja, by po raz kolejny spotkać się z Koleżankami i Kolegami z innych placówek i wymienić się nie tylko wrażeniami z odbywanego szkolenia, ale też kontaktami.

PA270114

Wszystkim uczestnikom szkolenia dziękujemy za aktywny udział i ogrom włożonej pracy! Liczymy na to, że pomimo zakończenia cyklu szkoleniowego, nadal będą Państwo chcieli dzielić się z nami swoimi osiągnięciami w zakresie wdrażania KNO w swoich placówkach, na przykład na blogu na naszym portalu. Przed nauczycielami stoi teraz kolejne zadanie: przeprowadzenie pilotażowego kursu w swojej placówce. Ten etap projektu będzie realizowany już w 2013 r.

Obszerną fotorelację z pierwszych zjazdów można obejrzeć na Facebooku: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.443113882416340.103652.121574867903578&;type=1&l=48e306615f