Relacja z pierwszego zjazdu szkoleniowego - tura VII

W dniach 11-13 października 2013 odbył się pierwszy zjazd w ramach VII tury szkolenia "Doskonalenie Kadry KNO". Szkolenie jest częścią projektu "Model systemu wdrażania i upowszechniania kształcenia na odległość w uczeniu się przez całe życie", który realizowany jest przez przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. Przedstawiamy krótką relację z naszego spotkania.

Przygotowany dla uczestników cykl szkoleniowy obejmuje takie obszary jak: znajomość wykorzystywanych technologii (platforma Moodle), prowadzenie zajęć zdalnych, tworzenie zasobów dydaktycznych do kursów e-learninowych, organizacja i jakość kształcenia na odległość. Tematyka szkoleń została tak dobrana, aby uczestnicy po zakończeniu cyklu szkoleniowego potrafili, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii informacyjnych, nie tylko podnieść jakość zajęć dydaktycznych, ale wiedzieli także, jak skutecznie zorganizować KNO w placówce oświatowej.

Tak jak w poprzednich turach, w ramach pierwszego zjazdu zorganizowaliśmy dla naszych uczestników następujące warsztaty:

• Wprowadzenie do kształcenia na odległość
  • Obsługa platformy edukacyjnej Moodle
  • Organizacja i zarządzanie procesem KNO w placówce oświatowej - aspekty prawne (dla kadry zarządzającej)
  • Obsługa platformy edukacyjnej Moodle – z perspektywy prowadzącego
  • Obsługa platformy edukacyjnej Moodle – z perspektywy administratora
  • Prawo autorskie w e-learningu

PA124130 mini

W szkoleniu wzięło udział około 50 nauczycieli, dyrektorów szkół i administratorów/informatyków. Nie tylko wzięli udział w przygotowanych przez naszych ekspertów warsztatach, ale mogli też wymienić doświadczenia z Koleżankami i Kolegami z innych placówek edukacyjnych (zasadniczych szkół zawodowych, techników, centrów kształcenia praktycznego, centrów kształcenia ustawicznego, ośrodków dokształcania i doskonalenia zawodowego, szkół policealnych). Po spotkaniu na żywo uczestnicy rozpoczęli pracę na kursach zdalnych. Szkolenie zakończy się drugim zjazdem, w czasie którego zorganizowane zostaną kolejne warsztaty dla uczestników.

Bardzo dziękujemy uczestnikom i treneram za włożoną pracę, do zobaczenia na drugim zjeździe :-)

Fotorelację z pierwszego zjazdu można obejrzeć pod adresem: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.588918291169231.1073741828.121574867903578&;type=1&l=eaedf64e81